شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
En
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی > رسالت و چشم‌انداز مرکز (NCDRC) 

رسالت و چشم‌انداز  مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر

رسالت (Mission):
مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر یک مرکز زیرمجموعه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان است که به‌منظور ارتقای پژوهش‌های مرتبط با حوزه سلامت به‌ویژه حیطه بیماری‌های غیرواگیر و مراقبت‌های جامع سلامت (در سطوح پیشگیری و درمان) در زمینه این بیماری‌ها در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تشکیل شده است و تلاش می‌کند در ترویج پژوهش در کلیه سطوح دانشگاه و پاسخگویی به نیازهای جامعه سرآمد باشد.

چشم‌انداز (Vision):
مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در پنج سال آینده با بهبود مستمر فعالیت‌ها، تأمین فضای موردنیاز، منابع مالی و انسانی از طریق کاربست روش‌های علمی و با توجه به قوانین و مقررات و شایسته‌سالاری، ضمن کسب موافقت قطعی از وزارت متبوع، خود را به یکی از مراکز برتر در سطح دانشگاه ارتقا خواهد داد.
مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در راستای تحقق شعار «جامعه سالم و اعتلای کرامت انسانی پشتوانه توسعه پایدار» بر آن است با نوآوری در زمینه‌های پژوهشی یکی از مراکز برتر پژوهشی در سطح دانشگاه و کلان منطقه 8 باشد. مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در نظر دارد با تلاش مداوم، اهتمام و همیاری اعضا و پژوهشگران خود در راستای چشم‌انداز کلان دانشگاه به نحوی گام بردارد تا این مرکز به‌عنوان مرکزی مرجع، پیشرو و نوآور در گستره پژوهش در حیطه‌های سلامت و مراقبت در سطح کشور و منطقه شناخته شود.
مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر در نظر دارد به پژوهش در زمینه‌های مختلف بیماری‌های غیرواگیر بپردازد و با اشاعه نتایج پژوهش‌های خود به صور گوناگون مانند گزارش‌های چاپی و رایانه‌ای در محیط‌های شبکه، ارائه سمینارها و کارگاه‌ها و هم‌چنین کاربست نتایج پژوهش‌ها، نشان خواهد داد که نه‌تنها مرکزی پژوهش مدار است بلکه به کاربرد نتایج پژوهش و اجرای طرح‌های حاصل از آنها اعتقاد راسخ دارد.

ما چگونه به چشم‌انداز خود دست می‌یابیم؟
مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر‌واگیر به‌عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، وظیفه اصلی خود را خدمت‌رسانی به تصمیم‌گیران و متخصصین نظام سلامت از طریق ارائه شواهد، راهکارها و اتخاذ روش‌های نوآورانه می‌داند و بر پایه این وظیفه فراهم نمودن زمینه و سازوکارهای لازم برای فعالیت در حوزه‌های سنجش سلامت، ارزیابی عملکرد سامانه‌های سلامت و بیشینه‌سازی اثر در مداخلات سلامت را در برنامه راهبردی خود قرار داده است.
حفظ، تأمین و ارتقای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی مردم، دلیل بودن ما است.

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 29
 بازدید امروز : 21
 کل بازدید : 6599
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 3/0469